Częste wybielanie zębów – zasady zabiegu

Nie zaskakuje to raczej nikogo, że wszyscy pragną wyglądać nieskazitelnie. Można to osiągnąć na wiele sposobów, lecz piękne i śnieżnobiałe zęby to w zasadzie fundament. Chociaż nie każdy ma to szczęście, że filmowy uśmiech jest jego naturalną mocną stroną, to jednak istnieją sposoby pozwalające to zniwelować. Pijąc dużo kawy, herbaty, spożywając np. burki, a także paląc papierosy, bardzo łatwo można doprowadzić do różnego rodzaju przebarwień w obrębie powierzchni zębów. Na szczęście możliwość wyeliminowania tego rodzaju przebarwień. To jak będzie, to skuteczne zależy od zastosowanej metody. Można wykonać to nawet w domu, ale zawsze trzeba pamiętać, że nie należy wykonywać tej czynności zbyt często. W przeciwnym wypadku może to doprowadzić do nieprzyjemnych reperkusji.

Jak to zostało wspomniane, sposobów na rozjaśnienie swoich zębów jest wiele. Jedne są mniej skuteczne, a inne bardziej. Z domowych rozwiązań dużym zainteresowaniem cieszyła się soda oczyszczona, ale jej szkodliwe działanie na szkliwo przy częstym stosowaniu powinno nas zniechęcić. Znacznie lepiej codziennie płukać usta olejem kokosowym, gdyż da to pożądane rezultaty. Chcąc mieć ładne zęby i przy tym nie narażać się na żadne kłopoty z tego tytułu najlepiej, jak skorzystamy z usług profesjonalnego zakładu stomatologicznego. Wtedy też nie tylko możemy oczekiwać określonych efektów, ale też mamy gwarancję, że zabieg będzie bezpieczny i bezbolesny.

Jak często można wybielać zęby?

Na pewno też efekty będą znacznie lepsze niż te w przypadku wybielania za pomocą preparatów z aptek i drogerii. To jak często można poddawać się tego rodzaju zabiegom, jest trudne do przewidzenia z racji indywidualnych czynników. Warto mieć na uwadze elementy genetyki, możliwe interakcje z lekami, obrany sposób wybielania, ewentualne wcześniejsze zabiegi wybielania i bazowy kolor szkliwa. Jak zatem widać zmiennych jest całkiem sporo i tym samym nie da się jednoznacznie oszacować efektu. To jak często można wybielać zęby, będzie też zależne od naszej późniejszej diety, higieny jamy ustnej, a także ewentualnego palenia papierosów. Można jednak z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że zachowując wszelkie kanony dbania o uzębienie oszacować czasu utrzymania się efektu przez 2 do 5 lat. Oczywiście chodzi tu o zabiegi wykonywane w gabinecie dentystycznym. W przypadku tych w warunkach domowych jest to znacznie krótszy przedział czasowy.

Kiedy powtórzyć zabieg?

W tej kwestii wiodące zdanie powinien mieć sam stomatolog. Opinię przedstawić może na podstawie samych zębów. Choć wybielanie zębów nie jest jakoś specjalnie niebezpieczne, to zawsze może dojść do uszkodzenia szkliwa. Stąd też trzeba wpierw wzmocnić zęby.